Apple broni Xboxa 360 przed Motorolą

Microsoft przegrał proces z Motorolą o patenty, w wyniku czego sędzia prowadzący sprawę zarekomendował zakaz importu konsol Xbox 360 S na teren Stanów Zjednoczonych. Przeciwne rekomendacje nadesłali rywale Microsoftu.
Xbox 360

Xbox 360

Xbox 360 S w 4- i 250-gigabajtowej wersji narusza patenty Motoroli, według sądu. Po rozprawie wysłana została przez sędziego rekomendacja do Międzynarodowej Komisji Handlu o wprowadzenie zakazu na import tych konsol na teren Stanów Zjednoczonych. Microsoft znalazł jednak popleczników, do których należą jego dotychczasowi rywale.

Rekomendacje krytykujące wyrok sądu i postępowanie Motoroli nadesłali, między innymi, Apple, Cisco, HP, Nokia, Intel i Activision. Wszyscy zgodnie twierdzą, że patenty te dotyczą standardów rynkowych i nie są udostępniane przez należącą do Google’a Motorolę w przyjęty sposób, czyli na uczciwych, niedyskryminujących i rozsądnych warunkach.

Swoje rekomendacje popierające Microsoft wysłali też amerykańscy parlamentarzyści. Argumentują podobnie, jak powyższe firmy, dodając, że w ten sposób zostaje wyeliminowana z rynku w USA jedyna amerykańska konsola do gier.

Patenty, które narusza Xbox 360, dotyczą dekodowania filmów w formacie H.264.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.