BlackBerry 10 dogoni konkurentów? Wyświetlacze o gęstości pikseli 356 ppi, lepiej niż w iPhone

W Sieci pojawiła się slajd BlackBerry pokazujący jakimi ekranami będą dysponowały nadchodzące smartfony wyposażone w najnowszy system BlackBerry 10.

Urządzenia z serii L będą całkowicie dotykowe – bez klawiatury fizycznej. Jak wynika ze slajdu, będą wyposażone w niesamowicie wyraźne ekrany OLED o rozdzielczości 768×1280 pikseli. To daje gęstość pikseli na poziomie 356 ppi. Jak dotąd najwyraźniejszy ekran ma iPhone 4/4S – 330 ppi. Wiadomo również, że szerokość serii L to 55 mm.

Ponadto na rynku zadebiutują urządzenia z serii N. Będą to „standardowe” jeżynki ze sprzętową, pełną klawiaturą QWERTY. Zadebiutują na początku 2013 roku i będą wyposażone w kwadratowe ekrany o rozdzielczości 720×720 pikseli. Niezbyt dużo, ale biorąc pod uwagę jego wielkość, to gęstość pikseli stoi na całkiem niezłym poziomie – 330 ppi, czyli tyle samo co w produkcie Apple. Szerokość urządzeń ma wynosić 52-53 mm.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.