Blizzard nie patyczkuje się z oszustami w Diablo III

Oszuści to plaga każdej gry sieciowej. Na szczęście, Blizzard, twórca Diablo III, reaguje na takich graczy ostro i zdecydowanie.
Diablo III

Diablo III

Zbanowaliśmy kilka tysięcy kont graczy naruszających regulamin Battle.net i Diablo III, którzy wykorzystywali aplikacje hackujące grę lub tworzące boty — czytamy w oświadczeniu Blizzarda umieszczonym na oficjalnym forum internetowym gry. Blizzard tłumaczy, że to korzyść zarówno dla graczy (co, wydaje mi się, jest oczywiste), jak i dla samej firmy. Tego typu aplikacje, jak się okazuje, zużywają dużo zasobów serwerów Battle.net. Pozbycie się więc oszustów oznacza sprawniejsze działanie samej gry. Firma zapowiada też, że dalej będzie monitorowała aktywność graczy i bezlitośnie zawieszała im konta za oszustwa.

Przy okazji, nareszcie działa dom aukcyjny w Diablo III. Co prawda, póki co, wyłącznie na amerykańskich kontach, ale dzięki niemu będziemy mogli handlować przedmiotami z gry i zarabiać na tym realne pieniądze.

0
Źródło: Blizzard Entertainment
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.