Były pracownik Blizzarda zdradza tajemnice Diablo 3

Max Schaefer, dowodzący aktualnie studiem Runic, odpowiedzialnym za Torchlight wypowiedział się na temat Diablo 3 i zdradził niezwykłą informację skrzętnie ukrywaną przez Blizzarda.

Jak się okazuje, początkowo Diablo 3 było planowane jako gra MMO

, tak jak World of Warcraft. Jeśli ktoś nie wierzy temu deweloperowi, to powinien pamiętać, że to właśnie Schaefer był producentem Diablo i Diablo 2. Twórca wspomina

: Kiedy byłem w Blizzardzie milion lat temu, pracowaliśmy nad Diablo 3 i było to MMO

. Gra miała być ściśle wzorowana na World of Warcraft, ale producent zmienił priorytety, co wiązało się z odejściem Schaefera i części zespołu, którzy założyli w 2003 roku Flagship Studios, odpowiadające za Hellgate: London.

Wydaje się, że pomysł na stworzenie MMO z Diablo 3 byłby całkiem dobry. Kto wie? Może następna premiera związana z tą marką będzie oferowała jedynie rozgrywkę sieciową? World of Warcraft traci fanów, więc może warto ruszyć z kolejnym MMO, które zachęci nowych graczy?

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.