Canon EOS 7D Mark II będzie najtańszą pełnoklatkową lustrzanką?

Serwis CanonWatch donosi, ale nie chce podać źródła. Zarzeka się, że to pewne informacje. A jeżeli tak, wrześniowa Photokina może nam przynieść dużo niespodzianek.

Pierwsza informacja dotyczy modelu 70D, który ma się pojawić na rynku. Ma być to zastępstwo dla dwóch modeli – 60D oraz 7D, korzystających z matryc APS-C. Nowy model również ma wykorzystywać ten model matrycy i znajdzie się nad niedawno zaprezentowanym 650D.

Ciekawsze informacje dotyczą modelu EOS 7D Mark II, który również spodziewany jest we wrześniu. Pod tymi oznaczeniami kryje się rzekomo tania lustrzanka wyposażona w pełnoklatkowy przetwornik obrazu. Przypominamy, że im większy fizycznie format matrycy, tym lepszą jakość zdjęć można uzyskać. Pełna klatka ma 36×24 mm, APS-C – 22,2×14,8 mm. Jak dotąd jedyny aparat lustrzanka Canon z pełną klatką „w zasięgu ręki” to model 5D.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.