Diablo III absolutnym bestsellerem

Diablo III zasłużenie dominuje na listach przebojów. Według danych NPD, hit Blizzarda był najlepiej sprzedającą się grą w maju w USA, mimo iż dostępny jest wyłącznie na komputery z Windows i OS X, bez wersji na konsole.
Diablo III

Diablo III

Diablo III lśni na tle kryzysu w branży.

To absolutny bestseller. Niestety, gry wideo mają się coraz gorzej.

Sprzedaż towarów związanych z grami (sprzęt, gry, akcesoria) wygenerował w maju raptem 516,5 miliona dolarów przychodu, o 28 procent mniej niż rok temu. Spadek utrzymuje się od pięciu miesięcy, za każdym razem o wartość dwucyfrową.

Do powyższych statystyk NPD nie dolicza rynku wtórnego, dystrybucji cyfrowej, mikrotransakcji i abonamentów. Tu przychody wyniosły, według NPD, około 1,17 miliarda dolarów.

Na kolejnych miejscach, za Diablo III, uplasowały się gry Max Payne 3, Ghost Recon: Future Soldier, Prototype 2 i NBA 2K12. W tym miesiącu sprzedano też 160 tysięcy konsol Xbox 360 w USA, czyniąc urządzenie Microsoftu najlepiej sprzedającą się konsolą już siedemnasty miesiąc pod rząd. Sony nie podał dokładnych wyników sprzedaży.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.