ETSI przyjęło format nano-SIM: karty SIM będą jeszcze mniejsze

ETSI przyjęło nowy format kart SIM - nano-SIM. Nowe karty będą aż o 40 procent mniejsze od dotychczas i tak małych kart micro-SIM.
Nano-SIM, karty będą mniejsze jeszcze o 40 procent

Nano-SIM, karty będą mniejsze jeszcze o 40 procent

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) zapowiedział nowy standard kart SIM o nazwie nano-SIM. Nowy format będzie jeszcze o 40 procent mniejszy od obecnego formatu micro-SIM, mierząc zaledwie 12,3 x 8,8 milimetra. Grubość karty wyniesie 0,67 mm. Nowe karty będą jednak oferowane także z adapterami, umożliwiając włożenie ich do obecnych konstrukcji.

Sprawa jest o tyle interesująca, że walka o nowy format kart SIM toczy się miedzy Apple’em, a propozycją RIM i Motoroli (i wtórującej im Nokii), które chcą by nowe karty nano-SIM miały jeszcze jedno nacięcie, dzięki czemu można by skorzystać z mechanizmu „push-push”.

Na razie nie wiadomo, czyj projekt okazał się lepszy, bowiem ETSI nie opublikowało jeszcze pełnej specyfikacji nowego formatu.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.