Facebook kupił Face.com

Facebook zaczyna działać coraz bardziej ekspansywnie. Najpierw zakup Instagram w kwietniu tego roku, a teraz Face.com. Spółka najwyraźniej chcę mieć pełną kontrolę nad zdjęciami i ich obróbką. Aplikacja KLIK jest dostępna na platformę iOS, ma za zadanie szybko otagować zdjęcia wykonane aparatem naszego sprzętu od Apple.

Dzięki ścisłej współpracy z Facebookiem aplikacja pozwala na automatyczne oznaczanie naszych znajomych na innych zdjęciach, które mamy na swoim koncie. Teraz prawdopodobnie aplikacja będzie po prostu wbudowana w „twarzo ksiażkę” i wszystkie zdjęcia będą otagowane naszymi nazwiskami. Mamy tylko nadzieję, że będzie można to jakoś kontrolować, bo zdjęcia, których nie chcielibyśmy otagować mogą okazać się dla niektórych po prostu niewygodne. Nie do końca wiadomo jaką kwotę zapłacił Facebook za Face.com, według niektórych źródeł jest 80 lub 100 milionów dolarów.

0
Źródło: Face
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.