Finalny Windows 8 zostanie pozbawiony interfejsu Aero

Aero Glass to interfejs systemu wprowadzony przez Microsoft w systemie Vista. Potem, nieco odświeżony pojawił się w Windows 7. Wygląda na to, że najnowsza edycja systemu będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Aero to przede wszystkim przezroczystości, gradienty, ramki, dodatki. Czyli wszystko, od czego obecnie się odchodzi. Windows 8 w wersji Developer Preview jeszcze dysponował standardowym Aero, który pracował równolegle do Metro. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku niedawno wydanej wersji Release Preview. Choć w tym przypadku Aero zostało pozbawione gradientów i ozdobników. Sytuacja w wersji finalnej ma się jeszcze bardziej pogłębić, o czym świadczą zrzuty ekranu, które wyciekły do Sieci.

Oczywiście nie oznacza to, że standardowy Windows zupełnie zniknie z najnowszej edycji. Będzie pracował pod skórką Metro, będzie miał podobną funkcjonalność jak dotychczas, ale jego wygląd ma być bardziej spójny z tym, jak wygląda Metro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.