Gmail największym serwisem pocztowym, wyprzedził Hotmail

Zadanie nie było proste, bowiem adres pocztowy nie jest czymś, co zmienia się łatwo – podajemy go wszędzie, a jego zmiana jest po prostu kłopotliwa.

Dlatego Gmail dosyć długo dochodził do liczby 425 mln aktywnych użytkowników w miesiącu – zajęło mu to aż 8 lat. Przez długi czas był numerem trzy – przed Google był wciąż Hotmail od Microsoftu oraz Yahoo! Mail. Microsoft miał nieco prościej, gdyż wystartował 15 lat temu – w 1996 roku. Yahoo zaledwie rok później.

Wg danych zebranych i podanych przez Google, Gmail ma 425 mln użytkowników, podczas gdy Yahoo – 310 mln, zaś Hotmail – 369 mln. Co ciekawe w temacie popularności zupełnie inne zdanie ma firma comScore. Wg ich informacji pierwsze miejsce należy do Hotmail, drugie do Yahoo, a dopiero trzecie do Gmail. Serwisy mają odpowiednio 325 mln, 298 mln i 289 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.