Google Android 4.1 Jelly Bean bez obsługi Adobe Flash

O tym Google nie mówiło głośno podczas premiery nowego Androida 4.1 – Jelly Bean. Jednak nowy system nie będzie w stanie wyświetlać zawartości we Flashu.

O końcu Flash dla systemu Android było głośno już pod koniec zeszłego roku. Jednak przez kilka miesięcy większość z nas o tym zapomniała, a teraz się okazuje, że już w sierpniu Flash zniknie ze sklepu Google Play. Ponadto wersja dostosowana do systemy Jelly Bean nie pojawi się w ogóle.

Nie oznacza to jednak, że Flash zniknie z naszych smartfonów. Jeżeli mamy już zainstalowaną wtyczkę Flash – po 15 sierpnia w razie potrzeby dostaniemy aktualizację. Jednak osoby, które do tego czasu nie zdecydują się na instalację Flash – mogą o tym zapomnieć. Przynajmniej oficjalnie.

Nie wierzymy jednak, że Flash całkowicie zniknie ze smartfonów. Śmiemy również wątpić w to, że Jelly Bean nie obsłuży wtyczki Adobe. Ekipa XDA Developers już niejednokrotnie robiła rzeczy niemożliwe i pewnie tak samo będzie w tym przypadku. Tak czy inaczej, będzie się to odbywało bez oficjalnego błogosławieństwa Adobe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.