Google Drive offline? Owszem, pojawi się za 5 tygodni

Informacja została potwierdzona na konferencji D10. Google Drive bez dostępu do Internetu będzie działał już za 5 tygodni – chwilę po imprezie Googie I/O.

Użytkownicy systemów Windows oraz Mac OS X (a wkrótce także Linux) mają z górki. Dostępna jest aplikacja systemowa, która kopiuje pliki na dysk, a potem synchronizuje je z serwerem – to umożliwia dostęp offline.

Gorzej mają się posiadacze netbooków z Chrome OS – systemem, który przecież wymaga połączenia z Siecią. Jednak nawet Google zdaje się zauważać problem, że faktycznie dosyć trudno jest być online bez przerwy. Stąd zapewne decyzja, żeby nieco ułatwić życie użytkownikom.

Podglądanie plików bez Sieci jest możliwe już teraz – jednak nie ma możliwości ich edytowania. Na szczęście sytuacja się zmieni. To z pewnością ma związek z kierunkiem, w jakim podąża Google. Firma ostatnio mówiła wiele na temat kolejnej wersji systemu Chrome OS, który umożliwi na więcej rzeczy, kiedy nie będziemy podpięci do Internetu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.