Google rozpoczyna patentową wojnę z Microsoftem i… Nokią

Google złożyło w sądzie zażalenie na Microsoft i Nokię, które mają stosować praktyki monopolistyczne.
Mocne zarzuty Google'a w stronę Microsoftu i Nokii

Mocne zarzuty Google’a w stronę Microsoftu i Nokii

Google poinformowało o tym, że w czwartek złożyło oficjalną skargę w jednym z europejskich sądów, twierdząc, iż Microsoft i Nokia wykorzystują zaprzyjaźnione firmy do blokowania rozwoju systemu operacyjnego Android, posiadanymi patentami. Wyszukiwarkowy gigant jest zdania, że Microsoft i Nokia zawarły umowy z innymi firmami, którym przekazały ponad tysiąc patentów. To pozwala podmiotom (a konkretniej Google mówi o trollach patentowych), takim jak kanadyjskie Mosaid Technologies, na prawne dochodzenie swoich praw patentowych, a następnie dzielenie się zyskami z odszkodowań. Google zamierza powielić skargę, także na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem Nokia już ustosunkowała się do zażalenia. Fiński producent twierdzi, że zarówno on, jak i Microsoft, dysponują swoimi własnymi zbiorami patentów i działają w tej kwestii niezależnie. Nokia dodaje także, że wiele urządzeń z Androidem znacząco narusza jej własność intelektualną.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.