Google stworzył SkyNet, ludzkość w popłochu szykuje broń przeciw Terminatorom

Google pracuje nad symulatorem ludzkiego mózgu. Aktualnie karmi go losowo dobranymi klatkami z Youtube'a. Chce, by komputer sam, bez pomocy, nauczył się jak wygląda kot i jak go rozpoznać.
Ludzka sieć neuronowa jest wciąż miliony razy większa od wynalazku Google'a

Ludzka sieć neuronowa jest wciąż miliony razy większa od wynalazku Google’a

Symulator mózgu składa się z tysiąca komputerów i 16 tysięcy procesorów połączonych w sieć neuronową o miliardzie połączeń. System ma jedno zadanie: nauczyć się samodzielnie przeszukiwać i analizować olbrzymie ilości danych.

Jego pierwsze zadanie to przeanalizowanie dziesięciu milionów losowo wyciętych klatek z filmików umieszczonych na YouTube, dowiedzenie się samodzielnie, bez żadnej pomocy, jak wygląda kot, i nauczenie się rozpoznawania go. Eksperyment zakończył się całkowitym sukcesem!

Nigdy temu nie powiedzieliśmy, podczas szkolenia, że „to jest kot”. To samo wymyśliło pojęcie kota — mówi Jeff Dean, jeden z autorów badania. Algorytmy opracowane przez naukowców Google’a mają w przyszłości w znaczący sposób poprawić działanie wyszukiwarki Google.

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.