HP Color LaserJet Pro 400 M475dn – funkcje ePrint i Smart Install

HP Color LaserJet Pro 400 M475dn ma standardowe, czyli dość duże wymiary, a jego waga wynosi 29,5 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5″, którego nachylenie można łatwo regulować.
HP Color LaserJet Pro 400 M475dn – funkcje ePrint i Smart Install

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość druku nie jest zbyt imponująca, chociaż warto zauważyć, że dzięki konstrukcji jednoprzebiegowej praktycznie nie ma różnicy między wydajnością druku monochromatycznego a kolorowego. Przykładowo wydrukowanie 10 stron tekstu w trwa ok. 48 s. Jakość wydruków jest bardzo wysoka, nie występują problemy z wiernym odwzorowaniem kolorów, wyraźnym drukiem cienkich linii czy równomiernym wypełnieniem jednolitych powierzchni. Odwrotnie jest ze skanowaniem, które trwa bardzo krótko, lecz można mieć zastrzeżenia do jego wyników. Rzutuje to również na jakość kopii, które są wyraźnie rozmyte.

Prędkość kopiowania jest całkiem wysoka w przypadku urządzenia HP.

Prędkość kopiowania jest całkiem wysoka w przypadku urządzenia HP.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy, moduł druku dwustronnego i zamykaną szufladę na 250 arkuszy i podajnik ręczny o pojemności 50 kartek. Opcjonalnie można dokupić jeszcze jeden podajnik na 250 arkuszy. Pojemność odbiornika wydruków to standardowe 150 arkuszy. Do komunikacji z komputerem może służyć złącze sieci przewodowej Fast Ethernet (RJ-45) oraz port USB 2.0. Co ciekawe, żeby zainstalować urządzenie w systemie Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami, wystarczy jedynie podłączyć je do wolnego portu USB. Po zainstalowaniu drukarki w sieci przewodowej lub bezprzewodowej można wykorzystać m.in. funkcję nazwaną ePrint, która pozwala na drukowanie e-maili (wraz z załącznikami) wysyłanych bezpośrednio na adres drukarki. Złącze USB typu A (PictBridge) pozwala drukować bezpośrednio z pendrive’a, a także zapisywać na nim skany.

Produkt HP charakteryzuje dość niska prędkość druku.

Produkt HP charakteryzuje dość niska prędkość druku.

Sterowniki PCL6 i PostScript oferują przeciętną funkcjonalność. Zabrakło np. zaawansowane regulacji kolorów czy opcji druku plakatu (jednej strony na kilku kartkach). Do urządzenia producent dołącza oprogramowanie OCR Readiris Pro 12.

Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1400 str. Standardowe tonery CMY mają wydajność 2600 str., a toner czarny 2200 str. Przy zastosowaniu tonera czarnego o wydajności 4000 str. koszty druku okazują się całkiem korzystne.

Urządzenie HP jest energooszczędne w trybie uśpienia, lecz nie tak bardzo jak produkt Brothera.

Urządzenie HP jest energooszczędne w trybie uśpienia, lecz nie tak bardzo jak produkt Brothera.

W czasie drukowania urządzenie nie jest szczególnie głośne. Poziom hałasu nie przekracza 58,5 dB i wynosi średnio ok. 50 dB. W trybie gotowości pobór mocy jest przeciętnie wysoki (17,8 W), natomiast w trybie uśpienia spada do 5,2 W, co również można uznać za przeciętną wartość w porównaniu z innymi modelami.

Najważniejszymi elementami opisywanego urządzenia są drukarka tworząca wydruki wysokiej jakości i szybki skaner, którego jakość pozostawia nieco do życzenia. Warto zwrócić uwagę na rzadko spotykany w tej klasie urządzeń dotykowy ekran o przekątnej 3,5″.

Marek Grzybowski

HP Color LaserJet Pro 400 M475dn

PLUSY:

Wysoka jakość druku
Moduł druku dwustronnego
Funkcja ePrint

MINUSY:
Niska jakość kopii
Ubogi sterownik skanera