Intel kupił patenty od InterDigital

Intel kupił od InterDigital 1700 patentów technologii bezprzewodowej za "jedynie" 375 milionów dolarów. To i tak nie jest zbyt dużo, firma posiada blisko 10 tys. patentów na całym świecie więc jest to tylko skromny procent tego co mają. InterDigital chciał nawet rozszerzyć umowę na sprzedaż całości firmy Intelowi, ale inwestorzy zaprotestowali.

Analityk finansowy Stacy Rasgon w rozmowie z agencja Reuter przyznał, że cena 220 tys. dolarów za jeden patent to jak dla giganta z Santa Clara jedna z najlepszych ofert na jakie mógł się zdecydować. Dla porównania firma Nortel zapłaciła w zeszłym roku 4,5 miliarda dolarów co dało cenę 750 tys. za patent, a Google nabywając Motorolę Nobility za 12,5 miliarda kupił jeden patent za 735 tysięcy dolarów. Do tych wyliczeń trzeba podejść z pewną rezerwą, nie posiadamy tak dokładnych danych żeby to wszystko wyliczyć, ale pokazują one jak ogromny jest rynek patentowy. Taki ruch ze strony Intela nasuwa tylko jeden wniosek, możemy spodziewać się większej ilości telefonów z logiem firmy.

0
Źródło: Techeye
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.