iPhone nareszcie przyjazny niedowidzącym

Coraz mniej dostępnych jest na rynku smartfonów przystosowanych dla osób niedowidzących. To prawdziwy problem, ponieważ dotykowe ekrany nie pozwalają czuć przycisków tak, jak tradycyjna klawiatura. Jest na to jednak pewne rozwiązanie.
Fleksy

Fleksy

Zachwycając się swoim iPhone’em najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jest on bezużyteczny dla osoby niedowidzącej, która nie ma jak wyczuć jaki przycisk aktualnie wciska na ekranie. Te osoby preferują urządzenia z fizyczną klawiaturą, o które coraz ciężej na rynku.

Klawiatura Fleksy ma być rozwiązaniem tego problemu. Wynalazek czeka na bycie opatentowanym i ma umożliwić wygodne pisanie za pomocą ekranu dotykowego osobom ślepym i niedowidzącym. Nie pełni ona roli klawiatury systemowej, ponieważ system iOS, na który została zaprojektowana, nie umożliwia jej podmiany. Działa więc jak aplikacja, z której tekst możesz skopiować do dowolnego innego programu, na przykład tego do wysyłania SMS-ów.

Zasada działania nie jest znana. Z filmu promocyjnego wynika jednak, że wykorzystuje możliwości Siri i autokorekty. Aplikacja czeka obecnie na zatwierdzenie przez Apple App Store.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.