Komputery MacBook Pro z ekranami Retina mają wlutowaną na stałe pamięć RAM

Nowe notebooki ze zwykłym ekranem tego problemu nie mają, choć maksymalna pojemność pamięci w tych modelach to i tak tylko 8 GB.

Jeżeli chcemy więcej pamięci – musimy wybrać bardzo drogi model z ekranem Retina. Problem w tym, że pojemność pamięci operacyjnej (8 lub 16 GB) możemy ustalić tylko i wyłącznie przed sprzedażą – jest wlutowana na stałe. Szkoda, bowiem jedynymi metodami przyspieszenia notebooka jest dołożenie RAM-u i wymiana dysku na szybszy. Właściciele nowych MacBooków nie będą mogli ich usprawnić jakiś czas po zakupie, muszą go wymienić.

Jest nam też nieco głupio, bowiem kilka godzin wcześniej

pisaliśmy o polskich cenach

nowych komputerów Apple. Tekst został przyozdobiony właśnie wnętrzem MacBooka z Retina, gdzie jak się przyjrzymy widać wlutowane kości pamięci. Fani Apple ponownie nie są zadowoleni zwracając uwagę, że tekst „Zwiększenie pojemności pamięci RAM jest łatwą metodą poprawy wydajności” jest nieco nie na miejscu, skoro można o tym zadecydować tylko na początku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.