Linus Torvalds: „Wal się, Nvidio” za niewspieranie Linuksa (Aktualizacja – odpowiedź Nvidii!)

Zapytany o brak wsparcia przez Nvidię dla Linuksa, Linus Torvalds w dość ciężkich słowach wyraził swoje niezadowolenie.
Oto co Linus Torvalds myśli o Nvidii
Oto co Linus Torvalds myśli o Nvidii

„Fuck You, Nvidia” odpowiedział prawdopodobnie najsłynniejszy fiński programista, twórca jądra Linux, gdy padło odnośnie kalifornijskiego producenta kart graficznych podczas konferencji na Uniwersytecie Aalto w Finlandii. Poszło tym razem o brak wsparcia Nvidii dla systemów operacyjnych Linux w zakresie jej technologii przełączania się między kartami graficznymi – Optimus. Torvalds określił Nvidię jako najgorszą firmę wszech czasów, z jakąkolwiek mieliśmy do czynienia. Przy okazji nie omieszkał również pokazać środkowego palca.

Aktualizacja

:

Nvidia odpowiedziała na zarzuty Linusa Torvaldsa, w dużo lepszym stylu. W oświadczeniu napisała, że „wspieranie Linuksa jest dla niej ważne”. Jednocześnie przypomina, że brak wsparcia dla technologii Optimus na systemach Linux jest wynikiem innej strategii i wsparcia dla open-source’owego projektu Bumblebee. Nvidia dodaje do tego, iż wspiera bardzo wiele procesorów graficznych na Linuksie i jest aktywnym uczestnikiem w projekcie ARM Linux.

Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.