Mac OS X odporny na wirusy – Apple dyskretnie usunął ten tekst ze swojej witryny

"Odporny na wirusy z PC", tak brzmiała informacja, którą Apple chwaliło się na swojej stronie. Teraz jest tam tekst "Zbudowany, aby być bezpiecznym".

O ile jeszcze kilka lat temu posiadacze komputerów Mac mogli spać spokojnie bez oprogramowania antywirusowego, teraz już nie jest tak różowo. Ostatnio było dużo zamieszania, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo „komputerowego” systemu Apple – Mac OS X. Chodzi m.in. o ataki botnetu Flashback, a także dosyć mocną krytykę firmy Kaspersky w kwestii bezpieczeństwa, a raczej jego braku, systemu Mac OS X.

Do tej pory Apple dosyć często chwaliło się, że OS X jest odporny na złośliwe oprogramowanie. Przekaz był bezpośredni i każdy wiedział o co chodzi. Teraz zamiast tego mamy tekst „zbudowany, aby być bezpiecznym”. Niby to samo, ale nic konkretnego z tego nie wynika. Nieco inne wnioski ma pan Graham Cluley z firmy Sophos, który twierdzi iż to znak, że Apple w końcu zaczyna podchodzić poważnie do kwestii bezpieczeństwa. Oraz, że użytkownicy komputerów Mac powinni zainteresować się ochroną antywirusową.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.