Mozilla uczy tworzyć strony internetowe, oto edytor Thimble

Jak twierdzi Mozilla, Thimble to nowe narzędzie które pozwala na niesamowicie proste tworzenie stron internetowych w zaledwie kilka minut.

Edytor umożliwia pisanie i edytowanie kodu HTML bezpośrednio w przeglądarce, która jest podzielona na dwie części. Podczas, gdy kod wpisujemy po prawej stronie, zmiany widzimy natychmiast po lewej stronie ekranu, gdzie dostępny jest podgląd. Twórcy podkreślają, że dzięki Thimble zniknie wiele barier, na które napotykają nieświadomi użytkownicy próbujący nauczyć się budować strony.

Nie trzeba też tworzyć od samego początku. Mozilla udostępniła wiele darmowych projektów, z których można korzystać i uczyć się tworzenia stron. Ponadto twórcy podkreślają, że jeden z serwisów nazwał Thimble „jednym z przyjaźniejszych, najłatwiejszych w użyciu edytorów, jakie kiedykolwiek widzieli”. Po resztę informacji odsyłamy pod adres thimble.webmaker.org.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.