Najszybsze moduły DDR3 od Micron

Firma Micron przedstawiła wczoraj nowe i najszybsze kości pamięci DDR3 pracujące z taktowaniem 2133MHz i wykonane są w 30nm procesie technologicznym.

Układy scalone nie tylko będą mogły być wykorzystane w high-endowych modułach RAM, ale również znajdą swoje zastosowanie w serwerach oraz układach graficznych. Fizyczne taktowanie pamięci jest oczywiście dużo niższe, wynosi 1066MHz, ale przy napięciu 1.5V żadne układy jeszcze nie osiągnęły 2133MHz. Więc możemy się już zapewne niedługo spodziewać zestawów z zegarami 3GHz+. Tylko będziemy musieli poczekać na innych producentów, żeby nowe modele procesorów i płyt głównych obsłużyły takie pamięci. Pozostaje tylko jedna ważna kwestia, jak wysokie będą timingi? Rozumiemy, że w przypadku DDR3 temat zszedł trochę do lamusa, wysokie taktowania nadrabiają opóźnienia, ale wciąż to dosyć ważna kwestia. Oby DDR4 rozwiązały jakoś tę kwestię.

0
Źródło: Micron
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.