Nokia 808 PureView: jakość wideo porównywalna z lustrzanką Canon EOS 550D

W Sieci pojawiły się pierwsze testy jakości zdjęć i wideo w nowym smartfonie Nokii – 808 PureView. Jak dotąd producent zasypywał nas informacjami o nowym poziomie jakości, wygląda na to że wcale nie przesadzał.

Na stronach

GSMArena

pojawiło się bardzo ciekawe zestawienie czterech urządzeń: 808 PureView, Galaxy S III, kompaktu z wymiennymi obiektywami – Olympus PEN E-PL2 oraz tania lustrzanka Canon  – EOS 550D z matrycą APS-C.

W podsumowaniu autorzy piszą, że „Jakość wideo Nokii jest lepsza niż sygnał 720p z Olympusa i porównywalny z tym, co oferuje Canon 550D”. Zaznaczają jednak, że dotyczy to przede wszystkim poziomu detali oraz szumu. Canon jest wciąż niedościgniony, jeżeli chodzi o rozpiętość tonalną. To zasługa matrycy APS-C, która po prostu jest fizycznie znacznie większa od tej w Nokii 808 PureView i dlatego spisuje się lepiej.

Ponadto możemy przeczytać, że najnowszej Nokii jest bliżej do urządzeń z matrycami APS-C, niż do pozostałych smartfonów. To podobno duży krok w świecie smartfonów z aparatami fotograficznymi. Zgadzacie się z tym?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.