Nokia Lumia 900 vs. Apple iPhone 4S – koszty budowy i marże

Ile kosztuje budowa jednego egzemplarza iPhone'a 4S i Lumii 900 i ile na nich zarabiają Apple i Nokia? Na te pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej.
Lumia 900 kontra iPhone 4S - pojedynek na koszty

Lumia 900 kontra iPhone 4S – pojedynek na koszty

Z powyższej infografiki możecie dowiedzieć się, dlaczego Apple jest najlepiej zarabiającym producentem smartfonów. Topowy smartfon firmy z Cupertino kosztuje 649 dolarów, a koszt jego wszystkich komponentów to 190 dolarów. To oznacza, że na każdym egzemplarzu, Apple zarabia aż 459 dolarów. Tymczasem cena Lumii 900 to 450 dolarów, a koszt materiałów do jej budowy to 209 dolarów. Fiński producent zarabia więc na jednej sztuce swojego flagowego smartfona 241 dolarów. Oczywiście, w tych wyliczeniach nie wzięto pod uwagę wszelkich innych kosztów, m.in. marketingu, więc tak wysokie marże nie mogą być zaskoczeniem, jednak różnica między obiema firmami jest znamienna. Trzeba jednak zauważyć, że większość kosztów gigantycznej kampanii reklamowej Lumii 900 w Stanach Zjednoczonych poniósł Microsoft.

0
Źródło: MyNokiaBlog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.