Safari z iOS 6 – znacznie szybsze i lepiej wspiera HTML5 oraz CSS3

Serwis AnandTech podczas przeglądu funkcji nowego systemu zauważył, że nowa przeglądarka jest zauważalnie lepsza od poprzedniej.

Jest to nieco dziwne, gdyż mobilne Safari raportuje, że korzysta z tej samej wersji silnika WebKit, co wersja z integrowana w iOS 5.1.1 – WebKit 534.46. Pomimo tego w teście HTML5 nowa przeglądarka zdobyła 360+9 pkt, podczas gdy poprzednia wersja – 324+9 pkt.

Lepiej jest także w teście zgodności CSS3 – było 52%, a jest 5% więcej. To istotne, gdyż te technologie mają już niebawem wyprzeć całkowicie Adobe Flash i umożliwić tworzenie jeszcze lepszych aplikacji webowych. Ostatnim testem był SunSpider, czyli test JavaScript – języka, który w Sieci spotykamy na każdym kroku. Jego wydajność ma duży wpływ na to jak szybko wczytuje się Facebook czy Gmail. iOS 5.1.1 ukończył test w 2226 ms, a iOS 6 Beta 1 potrzebował tylko 1843 ms. Więcej informacji

znajdziecie tutaj

.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.