Skype 4.0 dla Linuksa w końcu jest

Skype 2.0 zadebiutował w wersji na systemy Linux jeszcze w 2008 roku i wprowadził obsługę wideokonferencji. Nieco odświeżona wersja 2.2 pojawiła się dopiero 3 lata później. Minął kolejny rok, a Skype przeskoczył od razu do numeru 4.0.

Co nowego? Po pierwsze widok konwersacji z listą ostatnio wybieranych kontaktów. Osobom, którym pomysł się nie podoba pozostawiono możliwość powrotu do poprzedniej wersji interfejsu. Jest również nowe okno połączenia, bardzo podobne do tego znanego z Windows/OS X. Twórcy wspominają również o poprawie jakości audio jak i wideo.

Ponadto poprawiono synchronizację czatów, emotikony, dodano możliwość przechowywania kontaktów telefonicznych na liście Skype, poprawiono stabilność i szybkość ładowania historii oraz dodano dwie nowe wersje językowe.

W tym czasie wersje Windows oraz Mac OS X zbliżają się do numeru szóstego, a w międzyczasie aplikacje przeszły gruntowną przebudowę interfejsu. Tymczasem Skype 4.0 wciąż wygląda niemal identycznie jak poprzednie wersje. Pierwsze głosy użytkowników dotyczą właśnie odświeżenia interfejsu. Inni pytają gdzie podziała się wersja 3.0. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.