Solar Eclipse – nadzieja na tanio oświetlone drogi

Parafrazując napis w sklepie monopolowym, znany chyba wszystkim internautom - "Zielona energia jest dobra bo jest dobra i tania". Jeżeli dziś miały by się pojawić takie lampy na ulicach to chyba byłbym jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie.

Ograniczyło by tak bardzo koszty związane z oświetlaniem ulic, że nie trzeba było by już wyłączać lamp po pewnej godzinę jak miało to miejsce w kilku polskich miastach. Pierwsze co przykuło naszą uwagę w lampach Solar Eclipse to oczywiście wygląd, jest niecodzienny, prosty i ładny. Druga sprawa to właśnie sposób w jaki miałyby świecić, żarówka wraz z panele słonecznym są zamontowane na prowadnicy, mogą poruszać się w dół i górę zależnie jak zostaną ustawione przy pomocy dźwigni. Jeżeli użyjemy dźwigni to będziemy mogli zaobserwować pełen cykl zaćmienia księżyca, dokładniej widać to na szkicu. Oczywiście to tylko pomysł seulskiego projektanta Seunghwana Jeonga, ale trzeba przyznać, że bardzo ciekawy. Całość byłaby wykonana z tytanu, baterii słonecznych i lamp LED a cała rama miałaby być wykonana z przetworzonego plastiku.

0
Źródło: Earthtechling
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.