Sony i Panasonic wspólnie wytworzą OLED nowej generacji

Firmy Sony i Panasonic zapowiedziały, iż razem będą starały się wytworzyć nowe typy wyświetlaczy OLED.
Sony Xel-1: mały i straszliwie drogi telewizor OLED

Sony Xel-1: mały i straszliwie drogi telewizor OLED

Technologia OLED miała być prawdziwą rewolucją na rynku telewizorów i monitorów, tymczasem czekamy na tę rewolucję już ładnych parę lat. Na rynek trafiły pojedyncze sztuki tego typu ekranów i z reguły są lub były na tyle drogie, że funkcjonują na rynku bardziej jako ciekawostka technologiczna, niż realny produkt dla przeciętnego konsumenta.

Panasonic i Sony chcą to zmienić, choć do tej pory praktycznie nie istnieją na rynku wyświetlaczy OLED. W tym celu podpisały stosowną umowę, w ramach której rozpoczną współpracę nad wytwarzaniem nowych typów wyświetlaczy Organic LED dla dużych telewizorów oraz monitorów. Masowa produkcja ma ruszyć na przestrzeni 2013 roku. Japońskie firmy przede wszystkim chcą skupić się na obniżeniu kosztów.

Do tej pory swoje duże telewizory OLED zapowiedziały firmy LG oraz Samsung, ale póki co rynek jeszcze nie miał okazji ich zobaczyć.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.