Szef amerykańskiej Nokii: PureView pojawi się w telefonach Lumia

Chris Webber to szef amerykańskiego oddziału Nokii i jednocześnie szef marketingu. W długim wywiadzie udzielonym portalowi HowardForums powiedział kilka ciekawych rzeczy.

Rozmowa dotyczyła planów na przyszłość Nokii i serii Lumia, która mogłaby sprzedawać się lepiej. Osoba przeprowadzająca wywiad w pewnym momencie wyjęła z kieszeni telefon HTC Titan II dysponujący aparatem o rozdzielczości 16 Mpix. Zapytała, czy skoro HTC potrafi wprowadzić telefon niezgodny ze specyfikacją Microsoftu (zbyt duża matryca aparatu), to czy Nokia też zamierza. Prezes Nokii nawet nie próbował unikać odpowiedzi (od 3 minuty) i od razu przyznał, że wkrótce zobaczymy urządzenia Lumia z systemem Windows Phone i aparatem PureView.

Przypominamy, że póki co jedynym urządzeniem z aparatem PureView jest model 808. Pojawi się na rynku w tym miesiącu i będzie dysponował aparatem o rozdzielczości 41 Mpix zapewniającym faktycznie znakomitą jakość obrazu. Nokia 808 PureView wyposażona jest w system Symbian w wersji Belle.

Zdjęcie wykonane aparatem 808 PureView

Zdjęcie wykonane aparatem 808 PureView
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.