AMD 8350 jeszcze w tym roku

Nadchodzący miesiące zapewne będą obfitować w ciekawe nowości. Fani kinowych blockbusterów nie mogą doczekać się na nową część Expendables czy nowych przygód Batmana. Dla nas zinformatyzowanych też nie zabraknie atrakcji, wprowadzenie technologi NFC i długo oczekiwana przez niektórych hybryda tabletów i notebooków.

Również w tym roku ma pojawić się nowe procesory od AMD, może nie są tak oczekiwane jak powyższe wydarzenia, ale zasługuję na chwilę uwagi.

Po pierwsze ma osiem rdzeni z taktowaniem zegara 4.0GHz, przy turbo core możemy spokojnie dojść do 4.2 GHz na rdzeń, a 16MB pamięci podręcznej powinno spokojnie starczyć do większości zadań. Nowy model 8350 ma zastąpić flagowy model 8150. Co się zmieniło, prawie nic TDP pozostało takie samo, wciąż wynosi 125W, nowy procesor tak samo wspiera DDR3 1866.

Ten model to raczej odświeżenie flagowego produktu AMD, a nie realna nowość.

Podobnych „odgrzewek” możemy zauważyć w segmencie procesorów sześcio i czterordzeniowych. Mamy nadzieję, że dostępne produkty stracą trochę na cenie pod koniec roku.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.