Android 4.0 powoli zdobywa popularność – 10,9% spośród wszystkich smartfonów z tym systemem

Otwartość systemu Google Android jest wspaniała – daje to olbrzymie możliwości przed użytkownikami jak i przed producentami. Pod warunkiem, że nie chcemy go uaktualniać.

Wtedy okazuje się, że producent tak bardzo zmodyfikował oryginalnego Androida, iż wydanie nowej wersji oznacza dla niego mnóstwo pracy. Pół biedy, jeżeli smartfon jest nowy – aktualizacja pewnie się pojawi. Gdy ma jednak już rok i więcej – mamy problem, bowiem producentowi niekoniecznie chce się aktualizować stare smartfony. Po co – skoro można wypuścić nowy, z nowym systemem i zarobić pieniądze.

Wygląda na to, że w powyższym tłumaczeniu jest nieco prawdy – zwłaszcza, gdy rzucimy okiem na „torcik” z wersjami systemu operacyjnego Android. Najpopularniejszą wersją jest 2.3 Gingerbread – 64% udziałów. Na drugiej pozycji… jest jeszcze starszy 2.2 Froyo – 4,7%. Dopiero trzecie miejsce należy do 4.0 Ice Cream Sandwich – 10,9%. Całkiem dobrze trzyma się również Android 2.1 Eclair – 4,7%.

Jak to wygląda w przypadku Apple? Znacznie lepiej – firma chwaliła się na WWDC, że najnowszy iOS5 jest zainstalowany na ponad 75% urządzeń – reszta działa pod kontrolą poprzedniej wersji – iOS4.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.