Android 4.1 dla niemal 3-letniego HTC HD2

Choć ten legendarny w wielu kręgach telefon HTC zadebiutował z systemem Windows Mobile 6.5, jego możliwości wcale na tym się nie kończą.

Jego całkiem przyzwoita (a wyjątkowo dobra jak na 2009 rok) konfiguracja pozwala na uruchamianie różnych alternatywnych systemów operacyjnych. Wewnątrz urządzenia znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 taktowany zegarem 1 GHz, 448 MB pamięci RAM oraz GPU – Adreno 200. Te same komponenty znajdują się również w urządzeniach z Windows Phone jak i z Androidem.

Teraz okazuje się, że użytkownicy tego telefonu jako jedni z pierwszych będą mogli używać Androida 4.1 – Jelly Bean. Wszystko naturalnie za sprawą programistów z

xda developers

którzy właśnie stworzyli pierwszą wersję nowego systemu dla HD2.

Co działa? Większość rzeczy – Internet, połączenia, Wi-Fi, SMS, Bluetooth, odtwarzanie wideo i obsługa USB. Są jeszcze problemy z aparatem, przeglądarką i Google Now. To mimo wszystko krótka lista usterek – zwłaszcza, że system bazuje na CyanogenMod 10 nad którym prace ruszyły dopiero kilka dni temu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.