Android wkrótce z profilami użytkowników

Jak odkryła redakcja Android Police, Google od roku już pracuje nad kontami użytkowników w urządzeniach z systemem Android. Każdy z użytkowników będzie mógł mieć zachowane swoje prywatne ustawienia.
Android będzie tworzył profile użytkowników

Android będzie tworzył profile użytkowników

Na dzień dzisiejszy, ciężko dzielić się smartfonem lub tabletem z innymi użytkownikami. Urządzenia te nie pozwalają na rozdzielenie różnych kont, przez co każdy z urządzeniem w ręku po zalogowaniu ma dostęp do twoich danych. Ma się to jednak zmienić.

W kodzie źródłowym ekranu blokady znaleziono metodę onUserChanged(int userId), która odpowiada za jego przeładowanie w momencie zmiany użytkownika. Z kolei w kodzie źródłowym samego systemu jest już obecna metoda na określanie dostępności danych aplikacji w przypadku zmiany konta, która po aktywnieniu, zapisuje dane aplikacji w folderze /data/user/0 zamiast, jak dotąd, w data/data. Znaleziono też metody na przełączanie się użytkownika po uruchomieniu menu dostępnego po dłuższym przytrzymaniu przycisku Power.

Google jak dotąd nie skomentował tych doniesień.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.