Apple może zablokować sprzedaż topowego smartfona Google – Galaxy Nexus

Walka na patenty jak zawsze trwa w najlepsze. Jeszcze kilka dni temu Google chwalił się systemem Jelly Bean działającym na smartfonach Galaxy Nexus, a już za chwilę tych smartfonów może nie być w sprzedaży. Za wszystkim stoi Apple.

Sprawa nie jest nowa – proces rozpoczął się jeszcze w lutym tego roku, ale rozstrzygnął dopiero teraz. Wyrok sądu nie jest najlepszy dla Google. Sędzina Lucy Koh orzekła, że Apple ma rację – Google łamie patenty. Co ciekawe, ta sama pani doprowadziła nieco wcześniej do zablokowania sprzedaży tabletów Samsung Galaxy Tab 10.1.

Chodzi konkretnie o 4 patenty. Apple twierdzi m.in. że funkcja „slide to unlock” może być wykorzystywana tylko przez iPhone. Pozostałe uwagi dotyczą Siri oraz podpowiadania wyrazów. Aby zablokować sprzedaż topowego smartfona Google stworzonego we współpracy z firmą Samsung, Apple musi wpłacić 96 mln dolarów, co pewnie nie będzie większym problemem dla tak dużej firmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.