Bill Gates broni spuścizny i dobrego imienia Steve’a Jobsa

Malcolm Gladwell, autor wielu bestsellerowych książek, oświadczył jakiś czas temu, że ludzie zapamiętają Billa Gatesa za jego osiągnięcia jako filantrop. Steve Jobs za to, jego zdaniem, będzie zapomniany. Były dyrektor Microsoftu nie zgadza się z ta opinią.
Bill Gates

Bill Gates

Steve Jobs wykonał fenomenalną pracę, zarówno jako mój partner, jak i konkurent Microsoftu. Zasługuje na to, by być zapamiętanym — tak Bill Gates, założyciel i były dyrektor Microsoftu, broni założyciela i byłego dyrektora Apple’a.

Gates nieraz dawał do zrozumienia, że wielce szanuje jednego ze swoich największych konkurentów z czasów, gdy działał on na rynku IT. Multimilarder obecnie prawie całkowicie porzucił swoją firmę (pełni rolę doradcy zarządu), poświęcił się całkowicie działalności dobroczynnej.

Wydaje mi się, że nikt nie wykonuje swojej pracy z myślą o tym, jak będzie zapamiętany. Mając ponad pięćdziesiąt lat wspieram wielkich naukowców i to jest dla mnie… naturalne — twierdzi Gates.

0
Źródło: PCMag.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.