Bloomberg: mniejszy i tańszy iPad pojawi się jeszcze w tym roku

Sezon plotek czas zacząć – o nowym iPhonie wiadomo już wiele, choć do jego premiery zostało jeszcze nieco czasu. Jednak teraz szykuje się nowy temat nr 1 – nowy, mniejszy iPad.

Tablet iPad ma ekran o przekątnej 9,7 cala wyposażony w niewiarygodnie wyraźny, ale i drogi wyświetlacz – Retina Display. Kosztuje znacznie powyżej 2000 zł. Do tego samego segmentu rynku postanowił dołączyć również Microsoft ze swoim tabletem Surface. Tymczasem Google udowodnił, że przychylność prasy i użytkowników można zyskać także 7-calowym, lekkim i tanim tabletem.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że Microsoft rozpocznie walkę z Apple w kategorii tabletów dużych i drogich. Tymczasem Google wszedł na rynek z urządzeniem niedrogim i wygodnym (zwłaszcza do czytania książek w porównaniu do iPada). Według pierwszych plotek druga wersja iPada powinna być wyposażona w ekran o przekątnej 7-8 cali.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.