Co nam zostało po europejskich mistrzostwach w piłce nożnej?

W serwisie Allegro odnotowany został aż 128% wzrost obrotu w przypadku telewizorów (w stosunku do analogicznego okresu w 2011). Szał zakupów przypadł na 4 czerwca. To właśnie tego dnia jeden telewizor sprzedawał się co 3 minuty!
Mecze po prostu muszą wyglądać dobrze

Mecze po prostu muszą wyglądać dobrze

Główną przyczyną wzrostów były oczywiście mistrzostwa w piłce nożnej oraz fakt, że impreza była rozgrywana w Polsce. Pewien wpływ miała również Olimpiada, która rozpocznie się już niebawem. Widocznie nasi Użytkownicy uznali, że tak duże imprezy sportowe w niewielkim odstępie czasu to świetny moment by wymienić telewizor i oglądać sportowe zmagania w doskonałej jakości — komentuje Łukasz Nowak, dyrektor Działu Produktów Allegro.

Allegrowicze najchętniej kupowali telewizory LCD, LED i 3D. Co trzeci sprzedany telewizor to Samsung, a co czwarty to LG. Najchętniej kupowane były telewizory 32-calowe, a największym sprzedanym telewizorem był telewizor o przekątnej ekranu 80 cali.

0
Źródło: Allegro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.