Czy można podsłuchiwać rozmowy na Skype? „Bez komentarza!”

Kilka miesięcy temu Microsoft zmienił strukturę sieci Skype. Użytkownicy przestali pełnić rolę serwerów, ograniczając się do roli klientów. Za hostowanie usługi odpowiada 10 tysięcy komputerów Microsoftu z Linuksem na pokładzie. Czy dzięki temu usługę można łatwiej podsłuchać?
Microsoft ułatwił podsłuchiwanie Skype'a?

Microsoft ułatwił podsłuchiwanie Skype’a?

Zdaniem niektórych, zmiana w sieci Skype może ułatwić skonfigurowanie przez Microsoft serwerów tak, by służby państwowe mogły podsłuchiwać rozmowy osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Już nieraz Skype był naciskany o to przez rządy wielu krajów. Czy Microsoft poszedł im na rękę?

Redakcja Slate Magazine postanowiła przestać gdybać i po prostu zapytać się o to samuch zainteresowanych. Skontaktowała się z osobą odpowiedzialną za PR Skype’a, Chaima Haasa. Ten odparł… wymijająco. –

Skype współpracuje z organami ścigania tak, jak tylko to prawnie i technicznie możliwe — stwierdził Haas, odmawiając dalszego komentarza.

Sprawa pozostaje zagadkowa i… niepokojąca.

0
Źródło: Slate Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.