Darmowy FPS Warsow 1.0 wydany po 7 latach prac

Prace nad tytułem wystartowały ponad 7 lat temu. Przez ten czas Warsow dobił do wersji beta 0.6.2, ale jej twórcy w końcu zdecydowali się opublikować pierwsze stabilne wydanie gry.

Warsow to futurystyczny shooter FPS, gdzie możemy zmierzyć się z innymi graczami przez Internet. Rozgrywka utrzymana jest w futurystycznym, kreskówkowym klimacie, co z pewnością odróżnia Warsow od wielu podobnych FPS-ów.

Sercem gry jest silnik… Quake II. Jednak nie do końca. Nazywa się Qfusion i jest znacznie zmodyfikowanym dziełem id Software – obsługuje m.in. mapy, modele 3D oraz shadery z nowszego silnika zastosowanego w Quake III Arena. Te modyfikacje spowodowały, że Warsow prezentuje się faktycznie bardzo ciekawie.

Warsow dostępny jest zupełnie za darmo dla trzech systemów operacyjnych: Windows, Mac OS X oraz Linux. Informacje o zmianach w wersji 1.0 znajdziecie na oficjalnym blogu gry. Poniżej filmik prezentujący Warsow w akcji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.