Firefox 14 właśnie trafia do waszych komputerów

Najnowsza wersja Firefoksa oznaczona symbolem 14 była dostępna jak dotąd tylko przez kanał beta. Jednak z dniem 17 lipca zadebiutowała jako wydanie stabilne.

Pierwsza zmiana – bezpieczne wyszukiwanie Google. Chodzi o to, że po wpisaniu hasła w pole wyszukiwania jesteśmy łączeni przez HTTPS, a więc nikt nie może podejrzeć czego aktualnie chcemy się dowiedzieć.

Kolejna zmiana ucieszy przede wszystkim posiadaczy notebooków MacBook. System Mac OS X w wersji Lion wprowadził tryb pełnoekranowy. Mozilla po wielu miesiącach zmagań w końcu go obsługuje – tu znacznie szybciej zareagowali programiści Chrome, czy Opery.

Ponadto rozszerzenia mogą być teraz ładowane tylko na żądanie – choć wymaga to zmiany w about:config. Ostatnią nową funkcją jest automatyczne kończenie adresów w Awesome Bar, czyli pasku adresu. Pozostałe zmiany dotyczą programistów. To m.in. Pointer Lock API oraz kolejne API, które może zablokować uruchomienie wygaszacza ekranu. Pełna lista zmian jest do przejrzenia

na stronach Mozilli

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.