Google Nexus 7 ma jeszcze jedną funkcję – Smart Cover

Smart Cover to bardzo fajna funkcja w tabletach iPad. Wystarczy zakryć ekran magnetyczną nakładką, a specjalny czujnik wykryje Smart Cover i automatycznie wygasi ekran. Najwyraźniej ta funkcja przypadła do gustu również twórcom Nexusa.

Jak działa Smart Cover? To zwykła nakładka magnetyczna – urządzenie ma odpowiedni czujnik i w ten sposób wykrywa czy urządzenie jest zakryte, czy też nie. Jak sprawdzić, czy tablet jest wyposażony w odpowiedni sensor? To dosyć proste, ale nikt na to nie wpadł. Wystarczy przyłożyć magnes do ekranu.

Mimo, że Google sprzedaje takie obudowy w swoim sklepie Play (niedostępne z Polski), a również Asus chwalił się nimi na stronie internetowej, nie było wiadome czy obsługują funkcję wygaszania ekranu. Tym bardziej, że Google przemilczało temat na konferencji I/O.

Smart Cover pojawił się w modelu iPad 2 i zebrał pochlebne opinie użytkowników. Naturalnie Apple ma patent na to rozwiązanie, choć nie wiadomo jeszcze czy zaskarży Google. Patent dotyczy w większej części zatrzaskiwania smart cover na urządzeniu, a w mniejszej na wyłączaniu wyświetlacza. Jak to się zakończy – czas pokaże.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.