Google poprawia wyszukiwanie obrazem

Google Search rok temu zyskało opcję wyszukiwania z użyciem obrazów – coś w stylu wyszukiwarki TinEye. Podstawiamy obrazek, możemy znaleźć podobne zdjęcia (inny kadr), lub takie same, ale w większej rozdzielczości.

Po pierwsze – Google ma teraz lepiej wyszukiwać obrazki. Po drugie i najważniejsze, wyszukiwanie obrazem zostało wzbogacone o funkcję Knowledge Graph. Gdy znajdziemy odpowiednie zdjęcie, a Google je rozpozna, automatycznie wyświetli dodatkowy panel z informacjami o tym, co znajduje się na fotografii. Może być to informacja o obiekcie, o znanej osobie, roślinie itp.

Knowledge Graph to funkcja, dzięki której Android 4.1 tak sprawnie wyszukuje informacje. W wyszukiwarce Google zadebiutowała ona już w maju – lecz niestety tylko w wersji angielskiej. To samo dotyczy wyszukiwania obrazem – funkcja działa tylko wtedy, gdy przerzucimy się na Google.com (zamiast Google.pl). Mamy jednak nadzieję, że wkrótce pojawi się również w języku polskim.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.