Intel: Pracujemy nad 20 tabletami z procesorami Atom i systemem Windows 8

Tablety z układami Atom w odróżnieniu od Surface mają być niedrogie i energooszczędne. Tak twierdzi szef Intela, Paul Otellini.

Urządzenia mają bazować na energooszczędnych i tanich układach Intel Atom Clover Trail. Co o nich wiemy? Będą wytwarzane w procesie 32 nm, a pierwszy z układów – Atom Z2760 będzie miał 2 rdzenie taktowane zegarem 1,8 GHz. Z czasem Intel wprowadzi również modele Bay Trail (22 nm), zaś układy wytwarzane w 14 nm pojawią się w 2014 roku.

To dobra wiadomość dla osób, które nie chcą wydawać mnóstwa pieniędzy na urządzenia typu Microsoft Surface lub Asus 600, które bazują na znacznie wydajniejszych, ale droższych i mniej energooszczędnych układach Ivy Bridge.

Przypominamy, że premiera Windows 8 zapowiedziana jest na październik, więc tych 20 tabletów raczej nie należy spodziewać się wcześniej, niż w ostatnim kwartale tego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.