Konsola do gier z Androidem na pokładzie

Konsola, która kosztuje 99 dolarów i której sercem jest open-source'owy system operacyjny Android? Takie coś już powstaje. A jego imię to Ouya.
Ouya

Ouya

Konsola Ouya jeszcze nie jest dostępna na rynku. Projekt wymaga jeszcze dofinansowania. Ale wszystko wskazuje na to, że pojawi się na rynku. Kosztować ma 99 dolarów i mieć zainstalowanego Androida. Wszystkie gry, które będą dla niej dostępne, mają być w pełni darmowe.

Za Ouya stoją bardzo ciekawe osoby. Między innymi Yves Behar (współtwórca notebooka One Laptop Per Child), Ed Fries (współtwórca pierwszego Xboxa) i Julie Uhrman (była wiceprezes cyfrowej dystrybucji w IGN).

Niestety, o konsoli nie wiemy nic więcej. Nie znamy jej specyfikacji, nie wiemy też, czy gry na nią będą strumieniowane, czy też instalowane lokalnie. Wiemy tylko, że do każdej ma być dołączany zestaw narzędzi deweloperskich.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.