LG Optimus 4X HD, miał być energooszczędny, ale coś nie wyszło

Ile rdzeni ma Nvidia Tegra 3? Cztery... no prawie. Jest ich pięć. Kiedy potrzebujemy wydajności – działają cztery z nich. Kiedy telefon nic nie robi, wszystkie obliczenia przerzucane są na super energooszczędny piąty rdzeń, co ma zapewnić długi czas pracy na baterii.

LG Optimus 4X HD jest wyposażony właśnie w układ Nvidia Tegra 3, który współpracuje z baterią o pojemności 2140 mAh. To całkiem niezła bateria – dorównać może mu tylko Galaxy S III, a większość podobnych smartfonów ma znacznie mniej pojemne baterie. To w połączeniu z Tegrą powinno dać rewelacyjny czas pracy bez zasilania.

Tak też sądzili

testerzy GSMArena

, którzy są delikatnie mówiąc rozczarowani możliwościami najnowszego LG. We wszystkich trzech testach (rozmowa, odtwarzanie wideo, surfowanie) LG został pokonany m.in. przez model HTC One X o podobnych możliwościach. Ma on ten sam układ Tegra 3 i znacznie mniejszą baterię – 1800 mAh. Mimo tego, w każdym z testów HTC działał dłużej. Model z baterią o zbliżonej pojemności – Galaxy S III – jest już całkowicie poza zasięgiem LG.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.