Microsoft chce zawrzeć sojusz z twórcami BlackBerry

RIM i Microsoft, według informacji zdobytych przez redakcję Reuters.com, rozważają sojusz strategiczny. Twórcy BlackBerry biorą pod uwagę również sprzedaż swoich usług sieciowych.
Windows Phone zamiast BlackBerry OS?

Windows Phone zamiast BlackBerry OS?

Research in Motion jest na krawędzi upadku, zaczyna więc szykować plan awaryjny w razie katastrofy. Microsoft chce pomóc. Według informacji Reuters.com, Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu, zaproponował twórcom BlackBerry podobny sojusz, na jaki zgodziła się Nokia. RIM z niechęcią, z uwagi na utratę niezależności, ale rozważa tę propozycję. Na razie jednak żadna decyzja nie została podjęta. RIM wciąż liczy na to, że tworzony przez niego system operacyjny BlackBerry OS 10 odmieni losy firmy.

Drugą opcją, którą rozważa RIM, jest sprzedaż swoich usług sieciowych, które stałyby się wtedy dostępne również dla posiadaczy innych urządzeń niż BlackBerry. Tu ponoć również nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.