Obudowa wszystko mieszcząca

Format mini-ITX kojarzy się raczej z średnimi komputerami do odtwarzania plików multimedialnych. Mało osób w tym my wyobrażamy sobie taki komputer jako prawdziwą maszynę do grania i zadań profesjonalnych.

Jednak patrząc na nową obudowę od firmy Cooler Master, te wyobrażenia pryskają jak mydlana bańka. Do tej niewielkiej „blachy” upakujemy nagrywarkę DVD lub Blu-ray, 3 dyski 3,5 cala lub 4 dyski 2,5 cala oraz kartę o długości do 343 mm, czyli spokojnie zmieścimy tam nowego GTX’a lub „Radka”. Gorzej jeżeli będziemy chcieli tam zainstalować jaką wyższą kartę, miejsca jest tylko na te zajmujące dwa sloty. Jeżeli chodzi natomiast o chłodzenie dla CPU, to miejsca mamy niedużo, do 65mm wysokości.

Po bokach alumuniowego przodu znajdziemy wejścia jedno USB 3.0, dwa USB 2.0, Mic i Audio 3,5mm. Cała obudowa waży ponad 3kg, co jak na wymiary 24 x 20,7 x 40,1 cm jest całkiem sporo, jednak świadczy to o użyciu dobrych komponentów. Za chłodzenie powietrzem odpowiadają 3 wiatraki – 120mm z przodu, 80mm z boku i opcjonalnie 120mm dla dysków HDD.

Obudowa jest dostępna już w Polsce w sugerowanej cenie 234zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.