Płatności w aplikacjach iOS da się ominąć bez jailbreaka

Wiele aplikacji na telefony komórkowe jest płatna. Jednak nawet gdy zapłacimy za produkt – producent programu/gry wciąż może wyciągać od nas pieniądze. Wszystko dzięki płatnościom wewnątrz aplikacji.

Jak się okazuje – te płatności wewnątrz gier/aplikacji można ominąć. Nie trzeba mieć odblokowanego systemu (jailbreak), a funkcja działa na systemach od iOS 3 do najnowszej wersji 6 beta 2.

Co trzeba zrobić? To widzicie na poniższym filmiku. Ale w skrócie – trzeba zainstalować dwa specjalne certyfikaty oraz podmienić serwer DNS. To wszystko powoduje, że po uruchomieniu aplikacji, która chce od nas pieniędzy, klikamy zakup – następnie przycisk LIKE – i to wszystko. Mamy dodatkową funkcję, zupełnie za darmo.

Oczywiście nie popieramy tego typu praktyk. Pomijając już moralność tego typu zabaw – nie wiadomo jak zareaguje Apple i developerzy. Być może będziemy mieli problemy z kontem lub w jakiś sposób w końcu oszustwo zostanie wykryte.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.