Plus zwiększy zasięg LTE, podpisuje nowe umowy

Polkomtel oraz Aero2 zawarły z firmą Ericsson umowę ramową na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej i rdzeniowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego oraz umowę utrzymaniową.
Plus chce zwiększyć swój zasięg
Plus chce zwiększyć swój zasięg

Ericsson zobowiązał się dostarczać technologie WCDMA i LTE umożliwiające wprowadzenie najnowocześniejszych usług transmisji danych. Ericsson gwarantuje najlepsze możliwe rozwiązania w zakresie niezawodności i wydajność sieci oraz zapewni współdziałanie nowych urządzeń i oprogramowania z dotychczasowymi elementami istniejącej sieci. Firma Ericsson zobowiązała się także do pełnej współpracy z innymi dostawcami sprzętu lub oprogramowania dla Plusa i Aero2.

Podpisane umowy umożliwią unowocześnienie istniejącej oraz rozbudowę zasięgu sieci radiowej WCDMA oraz LTE w północnej i zachodniej Polsce oraz przystosują sieć szkieletową do obsługi usług szerokopasmowych.

Umowa na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego została zawarta na okres 3 lat, a po upływie tego okresu stanie się umową zawartą na czas nieoznaczony. Umowa utrzymaniowa została zawarta na okres 120 miesięcy.

Źródło: Polkomtel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.