Prawie miliard aktywnych użytkowników Facebooka!

Facebook to prawdziwa potęga. W kwietniu informował, że miesięcznie odwiedza go 901 milionów użytkowników. Teraz ilość ta zwiększyła się do 955 milionów.
Król 'społecznościówek'

Król „społecznościówek”

955 milionów użytkowników Facebooka? Społecznościowy gigant podbija cały świat. Jak donosi sam portal, 186 milionów użytkowników pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, 246 milionów z Europy, 255 milionów z Azji, a z „reszty świata 268 milionów.

Jakby tego było mało, 552 miliony użytkowników odwiedza Facebooka codziennie! 543 miliony korzysta z Facebooka za pomocą urządzenia mobilnego.

Przekłada się to na niesamowite wyniki finansowe. Za drugi kwartał bieżącego roku odnotował 1,18 miliarda dolarów dochodu. Rok temu w analogicznym kwartale było tego „tylko” 895 milionów. Mimo tego, gigant odnotował stratę w wysokości 157 milionów dolarów z uwagi na katastrofalny debiut na giełdzie.

Akcje Facebooka staniały o 10 procent po ogłoszeniu wyników finansowych.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.